Liz Taylor trebuia sa joace in filmul Mihai Viteazul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Liz Taylor trebuia sa joace in filmul Mihai Viteazul

Mesaj  absolutep0wer la data de Mar Apr 26, 2011 9:03 pm

Am cunoscut-o pe Elizabeth Taylor, ne-am tot întâlnit, de vreo cinci ori, între 1964 și 1969. Un american, Richard Bavis de la Columbia Pictures, mi-a făcut cunoștință cu ea, locuiau în același hotel la Paris. Trebuiau să joace în «Mihai Viteazul». Era o femeie foarte frumoasă și capricioasă în același timp. Împreună cu Richard Burton făceau o pereche potrivită, făceau scandaluri împreună. Nu am văzut-o niciodată fără el. Era un om deosebit, spune că vrea ceva, trebuia ca toată lumea să se execute și să se supună. Richard Burton era un tip cu o anumită voință, se certau, dar se împăcau imediat. Foarte capricioasă și foarte elegantă, fără doar și poate", susține Sergiu Nicolaescu.
Ambii erau foarte amicali, imediat s-au împrietenit și cu mine, așa le era firea. Pentru mine era o lume extraordinară. I-am cunoscut și ei au aflat întâi că eu voi face un film. Am «Dacii» realizat în perioada respectivă, am discutat cu ei să joace în «Mihai Viteazul». Trebuiau să vină în 1970, dar a căzut dealul cu Columbia Pictures. Nu i-am mai văzut pentru că nu m-am mai văzut cu Bavis, deși apoi Columbia – care a distribuit lungmetrajul în lumea întreagă, noi doar în țările comuniste - a cumpărat filmul cu 200.000 de dolari. O țin minte pe Elizabeth Taylor foarte feminină, nu feministă

absolutep0wer

Data de înscriere : 11/04/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum